Начало Сфера В Деня на Черно море активисти на "Грийнпийс" настояха Маслен нос да се превърне в първия морски резерват в България с петиция
9691
България

В Деня на Черно море активисти на "Грийнпийс" настояха Маслен нос да се превърне в първия морски резерват в България с петиция

В Деня на Черно море активисти от „Грийнпийс“ - България внесоха в Министерство на околната среда и водите (МОСВ) петиция с искане за обявяване на Маслен нос за първи изцяло морски резерват в България.Петицията е подписана от 15 хиляди български граждани.

| 31 Октомври 2024, 10:21 ч.
В Деня на Черно море активисти на
В Деня на Черно море активисти на "Грийнпийс" настояха Маслен нос да се превърне в първия морски резерват в България с петиция
Снимка © Милена Стойкова / БТА (ЛФ)

В Деня на Черно море активисти от „Грийнпийс“ - България внесоха в Министерство на околната среда и водите (МОСВ) петиция с искане за обявяване на Маслен нос за първи изцяло морски резерват в България. 

Общо 58 доброволци се включиха в петата благотворителна кръводарителска кампания „Усмихни сърце“, съобщиха от Многопрофилната болница за активно лечение - Пазарджик.

Инициативата е на приятели на две момчета от Пазарджик -Георги Арнаудов и Ангел Здравков, загубили живота си. Кампанията се осъществява с подкрепата на Отделението по трансфузионна хематология в областната болница и Кръвна банка. 

Тя беше подкрепена от граждани от цялата област, лекари и служители в лечебното заведение в подкрепа на пациентите, които имат нужда от кръвопреливане.

По думите на доброволци, цитирани от болницата, благотворителните кампании в цялата страна трябва да са повече и да се търсят нови възможности за популяризиране на безвъзмездното кръводаряване.

Организаторите на кампанията благодарят на дарителите и на тези, които са дошли в Кръвна банка, за да дар

Варненският административен съд отхвърли жалбата на фондация „Гея“ срещу строителството на новата сграда на Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ в града. Това съобщи Венцислав Стойков от организацията на пресконференция в Националния пресклуб във Варна. 

Решението е от 5 ноември. Мотивите на съда са, че фондацията няма правен интерес да обжалва процедурата, уточни Стойков и допълни, че сега ще сезират по случая Върховния административен съд, защото продължават да считат мястото за изграждане на новата библиотека за неподходящо, а действията на Община Варна за незаконосъобразни. Според него такова е мнението на мнозинството от гражданите и архитектите в града. 

По думите му конкурсът за проект за нова сграда на библиотеката през 2015 г. е проведен без наличен Подробен устройствен план (ПУП), а действията на Общината са били „зад

Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. Това съобщиха на сайта си от Главна дирекция "Гранична полиция" (ГДГП). Информацията е към 6:00 часа. 

На ГКПП "Дунав Мост Русе“ до 15 ноември е въведена временна организация на движението на трасето за тежкотоварни автомобили, поради ремонт на дезинфекционно съоръжение. 

Поради извършване на основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе е въведена временна организация на движение, като трафикът се осъществява в една лента с пропускателен режим и се регулира със светофарна уредба. Освен ГКПП "Русе", шофьорите в региона могат да се насочат и към ГКПП „Силистра“, ГКПП „Кардам“, ГКПП „Дуранкулак“, ГКПП „Кайнарджа“ и ГКПП „Крушари“. Последните два са с работно време от 8 до 20 часа всеки ден, през тях не се пропуск

На общо 15 сигнала за пътнотранспортни произшествия са реагирали служителите на полицията в Пернишка област през последното денонощие. Това съобщи говорителят на Областната дирекция (ОД) на МВР в Перник – Венцислав Алексов, който коментира, че с падането на първия сняг зачестяват и пътните инциденти.

При катастрофите няма пострадали хора, нанесени са материални щети. Пътищата са проходими при зимни условия и водачите на моторни превозни средства трябва да бъдат изключително внимателни заради прогнозите за снеговалежи тази нощ.

Все още някои шофьори не са сменили летните със зимни гуми и това е сериозна предпоставка за инциденти, каза говорителят на пернишката полиция. Другата причина е в неспазването на дистанция и липсата на адаптивност с пътната обстановка. От „Пътна полиция“ отново призоваха шофьорите да приведат автомобилите си за шофиране при зимни

Петър Ганев от Института за пазарна икономика изрази по време на дискусия очаквания за добра перспектива пред строителния сектор, защото пари за инвестиции има, компаниите търсят както сега, така през следващите три до пет години кадри, а данните за икономическото развитие на сектора след пандемията са устойчиво положителни. Той изтъкна, че освен липсата на кадри, основният проблем за фирмите от сектора е икономическата несигурност.

През 2025-2026 година най-вероятно капиталови разходи в бюджета ще има, ако държавата успее да "отпуши" политическите проблеми, би следвало също да започне да играе и своята роля и да инвестира в съоръжения, транспортна инфраструктура, но не само, заяви Петър Ганев по време на дискусия на тема "Намиране и формиране на кадри за бъдещето на строителството: Изграждане на утрешния свят", инициирана от "Главболгарстрой", която се провежда в зала "Джон Ат

Петицията е подписана от 15 хиляди български граждани. Освен това активистите донесоха в МОСВ и гигантска шамандура, която е една от десетките, които стоят във водите на Маслен нос.

Мартин Томов, координатор кампания „Живо Черно море“ от  „Грийнпийс“ - България,  обясни, че шамандурите стоят повече от шест години, изоставани са там и по думите му са пословичен пример за безхаберието на всички институции към морските проблеми.

„Тук сме я донесли, за да изненадаме МОСВ и да подкрепим това искане. Всъщност именно Маслен нос е най-подходящото място за обявяване на този пръв морски резерват в страната. Шест години всички институции, въпреки че са наясно с този проблем, те знаят за него, продължават да го игнорират. Затова днес, в Деня на Черно море, морето дойде при тях“, добави Томов.

Шамандурите са изоставени от собственици на ферми за миди. За проблема активистите разговаряха с Мирослав Калугеров, директор на дирекция „Национална служба за защита на природата“, който прие петицията и шамандурата в сградата на МОСВ. 

"Ще се извършат съответните проверки и ще се предприемат съответните действия", каза Калугеров във връзка с проблема с изоставените шамандури около Маслен нос.

Тази среща беше един необходим разговор, който отговаря на очакванията на обществото парламентарните сили да водят диалог. Това каза след среща с ръководството на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Атанас Зафиров, председател на "БСП-Обединена левица".

Той уточни, че разговорът не е бил разговор по преговорния процес за съставяне на правителство, а разговор по националноотговорни теми. Зафиров припомни, че във времето са имали много спорове с ГЕРБ и затова и днешният разговор е бил именно по политики. Зафиров посочи, че сред темите, които са обсъждали е Бюджет 2025 г. и опасностите пред финансовата стабилност на държавата, необходимостта от гарантиране на социалните права на българските граждани. 

Драгомир Стойнев съобщи, че от ГЕРБ-СДС са се съгласили с искането на левицата за отлагане на либерализацията на пазара за електроенергията за битовите потребители с две го

Потомката на основателя на олимпийските игри Пиер дьо Кубертен - Даян дьо Навасел дьо Кубертен и зам.-кметът по туризъм и спорт Манол Тодоров откриха първата експозиция на Пробега на мира в Културен дом НХК. Инициативата е на асоциация "Докосни дъгата“, а експонатите ще бъде част от изложбата "Личности и събития в българския спорт”.

"За Бургас е особена чест да приеме тази миниекспозиция, която ще стане част от голямата изложба, посветена на спортните успехи на българските атлети. Горди сме, че нашият град е дал много шампиони, прославили страната ни по цял свят“, заяви Манол Тодоров. Новите експонати включват исторически факел на мира, обиколил всички континенти. Той вече е част от сбирката с 400 отличия на олимпийски шампиони и медалисти, която в момента е изложена в Бургас. По време на събитието беше проведена церемония по награждаване с титлата "Почетен фа

За да има работещо Народно събрание, трябва да се обединим около законодателна програма в следващите три месеца, кои закони трябва да бъдат приети. Това заяви пред журналисти в кулоарите на парламента съпредседателят на „Продължаваме Промяната“ Асен Василев. 

Според Василев не е неочаквано, че нито един от кандидатите за председател на Народното събрание не е събрал необходимия брой гласове при днешното гласуване.

Депутатите не избраха председател на 51-вото Народно събрание и при балотажа, в който участваха кандидатът на ГЕРБ-СДС Рая Назарян и на ПП-ДБ Андрей Цеков. 

Средният осигурителен доход за страната за септември е 1668,70 лева, съобщиха от Националния осигурителен институт (НОИ). Средномесечният осигурителен доход за страната за периода от 1 октомври 2023 г. до 30 септември 2024 г. е 1608,75 лв.

Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при изчисляване размерите на новоотпуснатите пенсии през месец октомври 2024 г., съгласно чл.70, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване, допълват от НОИ.

Размерът на средния осигурителен доход за страната за месец август 2024 г. е 1642,10 лв., обявиха от НОИ. Средномесечният осигурителен доход за страната за периода от 1 септември 2023 г. до 31 август 2024 г. е 1592,43 лв. 

Апелирам 51-вото Народно събрание да реализира решението си и да увеличи заплатите на военнослужещите, ако искаме да имаме въобще армия, Военновъздушни сили и Сухопътни войски. Това каза пред журналисти служебният министър на отбраната Атанас Запрянов, след като бяха представени резултатите от проверката във Военновъздушните сили (ВВС) след катастрофата с учебно-боен самолет L-39ZA Albatros през септември, при която загинаха двамата пилоти от 12-а авиационна база в Долна Митрополия - Петко Димитров и Венцислав Дункин. 

Най-ниското основно месечно възнаграждение на военнослужещите от 1 януари 2025 г. ще бъде от 2300 лв. до 2370 лв., посочи по-рано тази година Атанас Запрянов. От 1 януари 2025 г. базата за определяне размера на основното месечно възнаграждение за най-ниската длъжност ще се определя всяка година въз основа на средната работна заплата за страната за второто тр

Той обясни, че предложението за създаване на морски резерват ще бъде разгледано, а от "Грийнпийс" ще го внесат следващия месец. По него неправителствената организация е работила, съвместно с Института по океанология при Българска академия на науките. 

Калугеров посочи, че след като се внесе предложението, ще бъде направена работна среща, на която да бъдат обяснени причините и съответно аргументите за обявяването на тази нова защитена територия. Процедурата следва своя законов ред, прави се преценка на целесъобразността на предложението, ако се счете, че то е целесъобразно, се правят широки обществени обсъждания, създава се комисия, която разглежда предложението, ако всичко е наред, министърът издава заповед за обявяване на нова защитена зона, разясни той. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В сградата на Община Мизия ще има централна система за отопление и охлаждане
Централна система за отопление и охлаждане се изгражда в сградата на Община Мизия, съобщи директорът на дирекция „Устройство на територията европейски програми и проекти, ик ...
Общинските съветници в Сливен ще обсъдят предложение за заем до 900 000 лева на общинското дружество „Пътнически превози“
Общинските съветници в Сливен ще обсъдят предложение за даване на съгласие за сключване на договор за дългосрочен кредит от „Пътнически превози“.  Това съобщи пред ...
Общо 46 пожара са загасени през изминалото денонощие на територията на страната
Общо 46 пожара са загасени през изминалото денонощие на територията на страната. Това съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) ...
Интензивен е трафикът за товарни автомобили на някои от граничните пунктове с Румъния
Интензивно е движението за товарни автомобили на някои от гранично контролно-пропускателните пунктове (ГКПП) с Румъния. Това съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Гранична ...
Какви са резултатите до момента от политическите совалки в парламента на ГЕРБ-СДС и на ПП-ДБ
Паралелни разговори вървят в 51-вото Народно събрание (НС). ГЕРБ-СДС и "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) се срещат поотделно с други политически сили в парламе ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
В сградата на Община Мизия ще има централна система за отопление и охлаждане
Централна система за отопление и охлаждане се изгражда в сградата на Община Мизия, съобщи директорът на дирекция „Устройство на територията европейски програми и проекти, ик ...
Актуализация на бюджета на Столичната община за 2024 г. ще разгледа Столичният общински съвет
Актуализация на бюджета на Столичната община за 2024 г. ще разгледа Столичният общински съвет (СОС) на заседание днес от 10:00 часа, предвижда дневният ред, публикуван на сайта на ...
Отпускат европейски средства за развиване на бизнес в три варненски общини
Местна инициативна група "Възход-Ветрино, Вълчи дол, Провадия" обяви трети прием на проектни предложения по мярка 6.4.1 "Инвестиции в подкрепа на неземеделски дейности" по Програма ...
Четирима души са загинали, а 20 са ранени при 19 тежки катастрофи през последното денонощие
Четирима души са загинали, а 20 са ранени при 19 тежки катастрофи в страната през последното денонощие, съобщиха от МВР.  В София са регистрирани 23 леки пътнотранспортни прои ...
Общинските съветници в Сливен ще обсъдят предложение за заем до 900 000 лева на общинското дружество „Пътнически превози“
Общинските съветници в Сливен ще обсъдят предложение за даване на съгласие за сключване на договор за дългосрочен кредит от „Пътнически превози“.  Това съобщи пред ...
Тикер в 08:36 ч.
Централна система за отопление и охлаждане се изгражда в сградата на Община Мизи ...
Начало Сфера
9691
България

В Деня на Черно море активисти на "Грийнпийс" настояха Маслен нос да се превърне в първия морски резерват в България с петиция

В Деня на Черно море активисти от „Грийнпийс“ - България внесоха в Министерство на околната среда и водите (МОСВ) петиция с искане за обявяване на Маслен нос за първи изцяло морски резерват в България.Петицията е подписана от 15 хиляди български граждани.

| 31 Октомври 2024, 10:21 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В Деня на Черно море активисти на
В Деня на Черно море активисти на "Грийнпийс" настояха Маслен нос да се превърне в първия морски резерват в България с петиция
Снимка © Милена Стойкова / БТА (ЛФ)

В Деня на Черно море активисти от „Грийнпийс“ - България внесоха в Министерство на околната среда и водите (МОСВ) петиция с искане за обявяване на Маслен нос за първи изцяло морски резерват в България. 

Общо 58 доброволци се включиха в петата благотворителна кръводарителска кампания „Усмихни сърце“, съобщиха от Многопрофилната болница за активно лечение - Пазарджик.

Инициативата е на приятели на две момчета от Пазарджик -Георги Арнаудов и Ангел Здравков, загубили живота си. Кампанията се осъществява с подкрепата на Отделението по трансфузионна хематология в областната болница и Кръвна банка. 

Тя беше подкрепена от граждани от цялата област, лекари и служители в лечебното заведение в подкрепа на пациентите, които имат нужда от кръвопреливане.

По думите на доброволци, цитирани от болницата, благотворителните кампании в цялата страна трябва да са повече и да се търсят нови възможности за популяризиране на безвъзмездното кръводаряване.

Организаторите на кампанията благодарят на дарителите и на тези, които са дошли в Кръвна банка, за да дар

Варненският административен съд отхвърли жалбата на фондация „Гея“ срещу строителството на новата сграда на Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ в града. Това съобщи Венцислав Стойков от организацията на пресконференция в Националния пресклуб във Варна. 

Решението е от 5 ноември. Мотивите на съда са, че фондацията няма правен интерес да обжалва процедурата, уточни Стойков и допълни, че сега ще сезират по случая Върховния административен съд, защото продължават да считат мястото за изграждане на новата библиотека за неподходящо, а действията на Община Варна за незаконосъобразни. Според него такова е мнението на мнозинството от гражданите и архитектите в града. 

По думите му конкурсът за проект за нова сграда на библиотеката през 2015 г. е проведен без наличен Подробен устройствен план (ПУП), а действията на Общината са били „зад

Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. Това съобщиха на сайта си от Главна дирекция "Гранична полиция" (ГДГП). Информацията е към 6:00 часа. 

На ГКПП "Дунав Мост Русе“ до 15 ноември е въведена временна организация на движението на трасето за тежкотоварни автомобили, поради ремонт на дезинфекционно съоръжение. 

Поради извършване на основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе е въведена временна организация на движение, като трафикът се осъществява в една лента с пропускателен режим и се регулира със светофарна уредба. Освен ГКПП "Русе", шофьорите в региона могат да се насочат и към ГКПП „Силистра“, ГКПП „Кардам“, ГКПП „Дуранкулак“, ГКПП „Кайнарджа“ и ГКПП „Крушари“. Последните два са с работно време от 8 до 20 часа всеки ден, през тях не се пропуск

На общо 15 сигнала за пътнотранспортни произшествия са реагирали служителите на полицията в Пернишка област през последното денонощие. Това съобщи говорителят на Областната дирекция (ОД) на МВР в Перник – Венцислав Алексов, който коментира, че с падането на първия сняг зачестяват и пътните инциденти.

При катастрофите няма пострадали хора, нанесени са материални щети. Пътищата са проходими при зимни условия и водачите на моторни превозни средства трябва да бъдат изключително внимателни заради прогнозите за снеговалежи тази нощ.

Все още някои шофьори не са сменили летните със зимни гуми и това е сериозна предпоставка за инциденти, каза говорителят на пернишката полиция. Другата причина е в неспазването на дистанция и липсата на адаптивност с пътната обстановка. От „Пътна полиция“ отново призоваха шофьорите да приведат автомобилите си за шофиране при зимни

Петър Ганев от Института за пазарна икономика изрази по време на дискусия очаквания за добра перспектива пред строителния сектор, защото пари за инвестиции има, компаниите търсят както сега, така през следващите три до пет години кадри, а данните за икономическото развитие на сектора след пандемията са устойчиво положителни. Той изтъкна, че освен липсата на кадри, основният проблем за фирмите от сектора е икономическата несигурност.

През 2025-2026 година най-вероятно капиталови разходи в бюджета ще има, ако държавата успее да "отпуши" политическите проблеми, би следвало също да започне да играе и своята роля и да инвестира в съоръжения, транспортна инфраструктура, но не само, заяви Петър Ганев по време на дискусия на тема "Намиране и формиране на кадри за бъдещето на строителството: Изграждане на утрешния свят", инициирана от "Главболгарстрой", която се провежда в зала "Джон Ат

Петицията е подписана от 15 хиляди български граждани. Освен това активистите донесоха в МОСВ и гигантска шамандура, която е една от десетките, които стоят във водите на Маслен нос.

Мартин Томов, координатор кампания „Живо Черно море“ от  „Грийнпийс“ - България,  обясни, че шамандурите стоят повече от шест години, изоставани са там и по думите му са пословичен пример за безхаберието на всички институции към морските проблеми.

„Тук сме я донесли, за да изненадаме МОСВ и да подкрепим това искане. Всъщност именно Маслен нос е най-подходящото място за обявяване на този пръв морски резерват в страната. Шест години всички институции, въпреки че са наясно с този проблем, те знаят за него, продължават да го игнорират. Затова днес, в Деня на Черно море, морето дойде при тях“, добави Томов.

Шамандурите са изоставени от собственици на ферми за миди. За проблема активистите разговаряха с Мирослав Калугеров, директор на дирекция „Национална служба за защита на природата“, който прие петицията и шамандурата в сградата на МОСВ. 

"Ще се извършат съответните проверки и ще се предприемат съответните действия", каза Калугеров във връзка с проблема с изоставените шамандури около Маслен нос.

Тази среща беше един необходим разговор, който отговаря на очакванията на обществото парламентарните сили да водят диалог. Това каза след среща с ръководството на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Атанас Зафиров, председател на "БСП-Обединена левица".

Той уточни, че разговорът не е бил разговор по преговорния процес за съставяне на правителство, а разговор по националноотговорни теми. Зафиров припомни, че във времето са имали много спорове с ГЕРБ и затова и днешният разговор е бил именно по политики. Зафиров посочи, че сред темите, които са обсъждали е Бюджет 2025 г. и опасностите пред финансовата стабилност на държавата, необходимостта от гарантиране на социалните права на българските граждани. 

Драгомир Стойнев съобщи, че от ГЕРБ-СДС са се съгласили с искането на левицата за отлагане на либерализацията на пазара за електроенергията за битовите потребители с две го

Потомката на основателя на олимпийските игри Пиер дьо Кубертен - Даян дьо Навасел дьо Кубертен и зам.-кметът по туризъм и спорт Манол Тодоров откриха първата експозиция на Пробега на мира в Културен дом НХК. Инициативата е на асоциация "Докосни дъгата“, а експонатите ще бъде част от изложбата "Личности и събития в българския спорт”.

"За Бургас е особена чест да приеме тази миниекспозиция, която ще стане част от голямата изложба, посветена на спортните успехи на българските атлети. Горди сме, че нашият град е дал много шампиони, прославили страната ни по цял свят“, заяви Манол Тодоров. Новите експонати включват исторически факел на мира, обиколил всички континенти. Той вече е част от сбирката с 400 отличия на олимпийски шампиони и медалисти, която в момента е изложена в Бургас. По време на събитието беше проведена церемония по награждаване с титлата "Почетен фа

За да има работещо Народно събрание, трябва да се обединим около законодателна програма в следващите три месеца, кои закони трябва да бъдат приети. Това заяви пред журналисти в кулоарите на парламента съпредседателят на „Продължаваме Промяната“ Асен Василев. 

Според Василев не е неочаквано, че нито един от кандидатите за председател на Народното събрание не е събрал необходимия брой гласове при днешното гласуване.

Депутатите не избраха председател на 51-вото Народно събрание и при балотажа, в който участваха кандидатът на ГЕРБ-СДС Рая Назарян и на ПП-ДБ Андрей Цеков. 

Средният осигурителен доход за страната за септември е 1668,70 лева, съобщиха от Националния осигурителен институт (НОИ). Средномесечният осигурителен доход за страната за периода от 1 октомври 2023 г. до 30 септември 2024 г. е 1608,75 лв.

Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при изчисляване размерите на новоотпуснатите пенсии през месец октомври 2024 г., съгласно чл.70, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване, допълват от НОИ.

Размерът на средния осигурителен доход за страната за месец август 2024 г. е 1642,10 лв., обявиха от НОИ. Средномесечният осигурителен доход за страната за периода от 1 септември 2023 г. до 31 август 2024 г. е 1592,43 лв. 

Апелирам 51-вото Народно събрание да реализира решението си и да увеличи заплатите на военнослужещите, ако искаме да имаме въобще армия, Военновъздушни сили и Сухопътни войски. Това каза пред журналисти служебният министър на отбраната Атанас Запрянов, след като бяха представени резултатите от проверката във Военновъздушните сили (ВВС) след катастрофата с учебно-боен самолет L-39ZA Albatros през септември, при която загинаха двамата пилоти от 12-а авиационна база в Долна Митрополия - Петко Димитров и Венцислав Дункин. 

Най-ниското основно месечно възнаграждение на военнослужещите от 1 януари 2025 г. ще бъде от 2300 лв. до 2370 лв., посочи по-рано тази година Атанас Запрянов. От 1 януари 2025 г. базата за определяне размера на основното месечно възнаграждение за най-ниската длъжност ще се определя всяка година въз основа на средната работна заплата за страната за второто тр

Той обясни, че предложението за създаване на морски резерват ще бъде разгледано, а от "Грийнпийс" ще го внесат следващия месец. По него неправителствената организация е работила, съвместно с Института по океанология при Българска академия на науките. 

Калугеров посочи, че след като се внесе предложението, ще бъде направена работна среща, на която да бъдат обяснени причините и съответно аргументите за обявяването на тази нова защитена територия. Процедурата следва своя законов ред, прави се преценка на целесъобразността на предложението, ако се счете, че то е целесъобразно, се правят широки обществени обсъждания, създава се комисия, която разглежда предложението, ако всичко е наред, министърът издава заповед за обявяване на нова защитена зона, разясни той. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В сградата на Община Мизия ще има централна система за отопление и охлаждане
Общинските съветници в Сливен ще обсъдят предложение за заем до 900 000 лева на общинското дружество „Пътнически превози“
Общо 46 пожара са загасени през изминалото денонощие на територията на страната
Интензивен е трафикът за товарни автомобили на някои от граничните пунктове с Румъния
Какви са резултатите до момента от политическите совалки в парламента на ГЕРБ-СДС и на ПП-ДБ
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Контекст
В сградата на Община Мизия ще има централна система за отопление и охлаждане
Основна линия
Актуализация на бюджета на Столичната община за 2024 г. ще разгледа Столичният общински съвет
Сфера
Отпускат европейски средства за развиване на бизнес в три варненски общини
Местен фокус
Четирима души са загинали, а 20 са ранени при 19 тежки катастрофи през последното денонощие
Контекст
Общинските съветници в Сливен ще обсъдят предложение за заем до 900 000 лева на общинското дружество „Пътнически превози“
Контекст
Общо 46 пожара са загасени през изминалото денонощие на територията на страната
Местен фокус
Лех Валенса, основател на профсъюза „Солидарност“ е освободен от затвора на 14 ноември 1982 г.
Основна линия
Новоизбраните и новоназначените конституционни съдии ще положат клетва на официална церемония
Контекст
Интензивен е трафикът за товарни автомобили на някои от граничните пунктове с Румъния
Основна линия
Климатичните инвестиции ще са в центъра на дискусиите в българския павилион на СОР29 в Баку днес
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.